Sport Life Group

Dmytro Ekymov: “Sports objects of Kyiv must yield profit to the capital’s budget”

February 18, 2009
Gazeta "Khreshchatik" www.kreschatic.kiev.ua


Засновник групи компаній "Sport Life" розповів, як зробити спорт в Києві не лише суспільно корисним, а й прибутковим

 

 В Україні панує думка, що про розвиток спорту має турбуватися винятково влада. І це не дивно, адже за радянських часів саме так і було. Як перебороти цей стереотип і чи можливо спортивну індустрію Києва перетворити з витратної на прибуткову, ми розпитали у засновника групи компаній "Sport Life" Дмитра Єкимова.


- Спорт може давати прибуток?
- Як бізнесмен можу сказати, що спорт повинен давати прибуток. Саме тоді інвестори вкладатимуть кошти не в торгові центри, а в спортивні споруди.

- Як це відбувається у вашій компанії?
- Я перейняв базову модель багатопрофільних спортивних клубів, яка поширена в США. Головною відмінністю цієї моделі є чітке визначення клієнта, а також задоволення його потреб за рахунок додаткових послуг. У Києві цим ніхто серйозно не займався. А потреба в хорошому самопочутті є однією з базових потреб людини. Саме тому ми й вирішили створити першу мережу "клубів спортивного стилю життя". Акцент зробили на створенні умов для оздоровлення, відчуття комфорту й задоволення. І головне, забезпечити фінансову можливість мати ці послуги для більшості. На сьогодні ціни на спортивно-оздоровчі послуги в місті у нас найнижчі.


- Якщо порівнювати розвиток спортивної галузі Києва з містами США та Європи, ви, як експерт, які висновки можете зробити?
- Це абсолютно протилежні підходи до самої проблеми. У Києві, як і в інших містах колишнього Радянського Союзу, спорт розцінювали як дотаційну сферу. В зв'язку з цим, в умовах дефіциту фінансів, спорт як такий не може функціонувати. До того ж й управлінці, які не мислять себе за межами цієї системи, не здатні забезпечити хоча б "нульове" існування спортивної інфраструктури та програм.


В Європі та США спорт задовго до фінансової кризи фінансувався приватним бізнесом. Як результат - і спортсменам краще, і державі легше. Звісно, держава гарантує інвесторам підтримку в організаційній та юридичній сфері, надає податкові пільги, особливі умови оренди.

- Які поради можете дати для розвитку спорту в столиці?
- По-перше, потрібно змінити сам принцип функціонування спортивної галузі. Запозичити систему самозабезпечення, яка ефективно працює в Європі. Запросити приватного інвестора, створити для нього привабливі умови.
По-друге, треба відновлювати існуючу спортивну інфраструктуру міста. Для цього потрібно спільно як центральній, так і місцевій владі сідати за стіл із приватним інвестором і знаходити шляхи співробітництва та форми взаємовигідної співпраці.


Прийнятною, наприклад, є форма, коли спортивна комерційна структура бере на себе ремонт споруди, постачає потрібне обладнання і розподіляє час роботи клубу на комерційний і некомерційний. Обідній час - коли діти йдуть зі школи - стає некомерційним і його віддають безплатним дитячим та юнацьким секціям, а ранковий та вечірній - клієнтам на комерційній основі.

- Ви намагалися задіяти таку практику в столиці?
- Ми розробили Програму "Соціальні ініціативи "Sport Life", через яку і намагаємося допомогти приватному інвестору вкладати кошти в спортивні об'єкти як Києва, так і інших міст України. Ці об'єкти можуть бути як приватними, так і комунальними. Саме тому ми запрошуємо до співпраці всіх керівників спортивних клубів та представників муніципальної влади. Невипадково гаслом цієї програми є "Інвестиції в масовий спорт - це інвестиції в здоров'я суспільства".
Давайте зустрічатися, знаходити форми співпраці, робити Київ справді здоровим та спортивним містом.

 

Розмовляла Галина ПЕТРЕНКО "Хрещатик". Фото з архіву "Хрещатика"